OPLN - Oboustranná paréza lícních nervů

15. srpna 2008 v 18:38 | Dee17 |  Slohovky,básničky,úvahy
Tak protože se nudím rozhodla jsem se,že sem napíši další mou úvahu.Tentokrát na téma,kterému se od malička vyhýbám.
Tak s touhle nemocí jsem se už setkala v mém krátkém životě,ale musím říct,že mě taky hodně poučila.Sice nesnáším to období,kdy jsem s touhle ,,Ohavností" byla spolčena a také se za něj stydím,ale už to v sobě nemohu dále držet.Teď jsem četla knihu.Štěstí přijde zítra.Je to moc smutná kniha a když jsem jí četla,měla jsem náladu pod psa a chuť se svěřovat s věcma,které jsem nikdy nikomu neřekla...A proč jsem je nikomu neřekla??Styděla jsem se za ně!
Prostě a jednoduše se o této kapitole(a né jedné) mého života nechci bavit,ale když to na mě přijde,chci se svěřovat.Jako právě teď.Kdo o této nemoci nic neví,a ani nikdy nikoho newiděl,tak nepochopí jaké je to těžké na psychiku a hlavně...Je to terčem mnoha lidí,kteří už nevědí,za co by se vám smáli a ubližovali vám tím.
U této nemoci se jedná,že vám polovina obličeje přestane fungovat.Nemůžete dovřít oko,nemůžete se usmát ani zašklebit a ani zamračit se...prostě je to na obličej.Zakrývají se tak snadno EMOce.Když jsem byla malá(4 roy) šla jsem se se sestřenkou projít po naší vesničce.Už byl podzim.Šli jsme okolo zbohatlíků,kteří sem jezdí na prázdniny z Prahy.A ON stál u branky a pozval nás dovnitř.Samozřejmě jsme neodmítli a šli se podívat.
Nabídnul nám,aby jsme se vykoupali ve studeném zděném bazénu.I teď mám před očima,jak jsem tam lezla a nedosáhla na dno...=(( .... ale pak jsme na večír šli domů s mokrýma kalhotkama v ruce.Sestřenka byla v pohodě,ale já...Druhý den ráno jsem si stoupla před zrcadlo s vědomím,že je něco jinak.Začela jsem se na sebe šklebit,ale nešlo to!!
Podívala se na mě mamka a jeli jsme do nemocnice do Havl.Brodu.Tam si mě nechali s diagnózou:Paréza lícních nervů.Chvíli jsem tam zůstala(chvíle je v tomto případě měsíc) a brali mi tam lumbál(to je že vám ze zad vezmou podivnou tekutinu jako vzorek).Ale potom jsem se nemohla hýbat.A chtělo s emi na WC.A tak si mamka ela o vozík,ale oni jí ho odmítli dát tak mne tam dotáhla sama,ale oni ji pak seřvali co si to dovoluje =(
Tak mě naši dali do Pejru.Tam jsem potkala pana doktora Roda.Na toho mám jenom ty nejlepší vzpomínky.Když jsem byla na pokoji nikdo se se mnou nebavil,ptž jsem na ně byla moc malá.A tak jsem jen byla v posteli a nic nedělala a pan doktor mi nosil puclíky.Mám ho moc ráda a nikdy na něj nezapomenu,Jsem mu moc vděčná!!!
V této nemocnici jsem taky nějaký ten čas pozbyla.Když už se zdálo,že mě propustí obrna šla na druhou stranu.A pak po čase zase na tu první...takže jsem to měla na pravé,levé a pak zase na pravé straně.Bylo to jako mučení.Detaily vynechám.Ty sem budu psát,až budu mít zase depku a chuť se někomu svěřit.Stejně si to nikdo nepřečte!!!
Když jsem se vrátila domů,začela jsem chodit k psycholožce.Bála jsem se dětí!I teď mám problémy seznámit se najednou s větším počtem lidí.Ve škole jsem to měla taky těžký.Každej se mi jenom smál a nebavil se se mnou.ale pak,asi po 6 kletech se mi to vrátilo opět zpátky,ale na levou stranu.byla jsem v nemocnici jen 3 týdny,ale ze začátku jsem tam poznala jednu skvělou osůbku,se kterou se pořád vídáme.Mám ji horzně ráda a jsem na ni fixovaná dalo by se říct.
I teď tam byl můj pan doktor Rod!Moc mu tímto děkuji,že se o mě tak hezky staral a nebyl jen mým doktorem,ale i přítelem!Děkuji!!!!!!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ♥your láf Sbéčko Nikky♥ ♥your láf Sbéčko Nikky♥ | Web | 16. srpna 2008 v 12:08 | Reagovat

jj spřátelíme, už jsem si tě přidala ;-)

2 DeNdAjS:o) DeNdAjS:o) | Web | 16. srpna 2008 v 12:11 | Reagovat

ahojky nechceš spřátelit??

3 Darsalam Darsalam | 1. prosince 2010 v 20:40 | Reagovat

Ahoj, taky mě potkalo to stejné, nejsi v tom sama. Nikdo nemá právo se ti smát. Kéž by si to ty posměváčci mohli aspoň na jeden den zažít v naší kůži, hned by se přestali smát. Pokud se ti to takto vrací, nech si otestovat boreliozu, ta bývá nejčastěji příčinou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama